Hot-Tap nedir?

Hot-Tap, içerisinde akışkan bulunan bir  boru hattının, belli bir  amaç doğrultusunda özel fittingler ve özel makineler kullanılarak güvenli bir  şekilde delinmesi işlemidir.

42’’e kadar doğal gaz,  hava, su, petrol ve benzeri boru hatları üzerinde 99 Bar  basınca kadar gerçekleştirdiğimiz bu  operasyonlarla Organize Sanayi Bölgeleri, endüstriyel tesisler, dağıtım şirketleri ve benzeri sektörlere hizmet vermekteyiz.

Avantajı nedir? Neden gereklidir?

Yapılan bu  işlemde akışkanın boşaltılmasına gerek yoktur. Bu yöntemle sürekliliğin esas olduğu boru hatlarından branşman almak güvenli ve iletimde kesinti olmadan yapılabilmektedir.

Tıkama Operasyonu nedir?

Hot-Tap işleminin boru hatlarındaki fonksiyonelliğini arttırabilmek için  bu işlemlerle birlikte bir uygulama daha geliştirilmiştir. Bu işleme de Tıkama adı  verilmektedir.

Tıkama işlemi Hot-Tap yöntemiyle boru üzerine açılan deliği kullanarak, boru hattı içerisine tıkayıcı yerleştirilmesidir. 42’’e kadar olan boru hatlarında tıkama operasyonlarını 99 Bar  basınca kadar gerçekleştirebilmekteyiz.

Avantajı nedir? Neden gereklidir?

Bu işlem sayesinde boru hattının belli bir bölümünü geçici olarak izole etmek mümkündür. Bu durum boru hattı üzerine geçici bir  vana koyulması olarak da ifade edilebilir. Genellikle boru hattı üzerindeki arızalı ünitelerin değiştirilmesi ve şebekelerin deplase işlemlerinde uygulanır. Bu işlem gaz  kesintili ve kesintisiz olarak uygulanabilir.Hot-Tap operasyonlarımız hakkında detaylı bilgi almak için:

0262 318 42 44